1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Taç Çakra - Sahasrara

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 26 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör


  Taç çakra'nın sembolu 1.000 yapraklı lotus çiçeğidir. Bu sembol aşkınlık anlamı taşır.Sahasrara çakrası olarak da bilinen taç çakra insanı maneviyata ve evrensel bilgiye bağlayan enerji merkezidir. Taç çakra beyin, sinir sistemi, duygular, aydınlanma anlayışı etkiler.


  Geleneksel olarak taç çakra sembolü, 1.000 yapraklı lotus çiçeği şeklinde mor renkte olarak tasvir edilmiştir. Lotus çiçeği sıklıkla saflık, yenilenme ve güzellikle bağdaştırılır. Taç çakrası yenilenme ve aşkınlığın enerji merkezi olduğuna göre lotus çiçeği sembolik olarak çok uygundur.

  purple-lotus-background-22567-23183-hd-wallpapers.jpg

  Taç Çakra kafatasının hemen arkasında bulunur. Daha yüksek bilince ve Yüksek Benliğin vücuda bağşantı noktasıdır. Açık bir Taç Çakra yüksek benliklerimiz ve kozmik bilinçle bağımızı oluşturur. Bu çakra aracılığıyla çok boyutlu varlıkla temas kurabilir ve daha yüksek boyutlardan açık iletişim alabiliriz. Bilinci kolon boyunca yukarı doğru daha üst boyutlara çıkartabiliriz ve çok yönlü doğamızdan haberdar oluruz.


  Taç Çakra'nın Doğal elementi düşüncedir. Bu enerji merkezi düşünce, ruhla bağlantı, evrensel bilinç, aydınlanma, bilgelik, birlik ve benlik bilgisi ile ilişkilidir.Bu çakra ile çalışmak, daha yüksek bir amaca ve yüksek bir varlık biçimine olan ilgiyi gösterir.


  Taç Çakrası dengeli olduğunda sezgisel bilgeliğe sahip olursunuz Ruhsal benliğinizin farkına varır ve bencillikten sıyrılırsınız. Kendinizi insanlardan ayrı değil bir bütünün bir parçası olarak görürsünüz.


  Taç Çakranız aşırı aktifse diğer varoluş alanlarıyla muhtemel bağlantılarınızı kontrol edemeyebilirsiniz. Kendinizi toparlamakta zorluk çekebilirsiniz ve bu da insanların anlamasını zorlaştırır.


  Taç Çakranın yeterince açık değilse ve blokajlar varsa hayatta bir amaçtan yoksun gibi hissedersiniz. Her şeyin anlamsız olduğunu düşünebilirsiniz ve bu düşünceler sonuzu zihinsel bir hastalık gelişebilir. Sevgiden yoksun ve yalnız hissedebilir ve hayat şartlarını sizin dışınızda olan bir şeyi suçlayabilirsiniz. Koordinasyon zorlukları, beceriksizlikler veya zayıf denge, aktif olmayan bir taç çakrağından kaynaklanabilir. Muhtemelen manevi yönden yoksun olur ve içsel benliğinizi keşfetmek istemezsiniz.


  Taç Çakrasını İyileştirmek İçin


  Taç çakranın rengi menekşedir.(Veya beyaz çünkü tüm renklerden oluşur). Menekşe rengi giyinme, Bu renk çiçekleri dekorasyonda kullanmak faydalı olur.


  Ametist, selestit, obsidien, selenit, mavi safir, kristal kuvars taç çakraya iyi gelen taşlardır.


  Yasemin, Lavant, Mür, Gül, Gülağacı, Sandalağacı yağlarını aromaterapide kullanmakta taç çakrayı açmak için güzel bir yoldur.


  Doğada yetiştirilen ve güneş ışığını emen saf gıdaları seçmek, taçlı çakrayı arındırmada yardımcı olur.Bol miktarda su için ve sağlıklı beslenmeye gayret edin.
   
  Son düzenleme: 26 Ocak 2018