1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Stephen Hawking'in Korkutan Açıklaması

'Galaksiler' forumunda Slipknot tarafından 31 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

?

Siz Stephen Hawking'in bu görüşü hakkında ne düşünüyorsunuz?

1. Stephen Hawking'in görüşüne kesinlikle katılıyorum.

3 oy
    50.0%
  2. Stephen Hawking'in görüşüne katılmıyorum.

3 oy
    50.0%
  1. Slipknot

Slipknot Administratör

Dünyanın en ünlü astrofizik uzmanlarından olan Stephen Hawking'i bilmeyeniniz yoktur.

Genelde uzay hakkında en çarpıcı açıklamaları yapan güncelliğini yitirmeyen uzmanımız, geçen zamanlarda yapılan Stephen Hawking'in Favori Yerleri adlı belgeselde herkesi şok edecek bazı açıklamalarda bulundu.

Stephen Hawking World.jpg

Belgeselin bir bölümünde Gliese 832c adlı gezegenden bahsediyordu.
    'Bir gün böyle bir yerden sinyaller almaya başlayabiliriz.'

Cümlesiyle ilk önce dünya dışı yaşam varlığına ne kadar sıcak baktığını görüyoruz. En çarpıcı açıklaması ise bir gün yabancı bir gezegenden bir sinyal alırsak buna karşılık vermememiz gerektiği oldu.

Hawking'e göre, uzayda seyahat edecek kadar gelişmiş bir uygarlığın Dünya'ya geliş amacının 'barışçıl' olmayacağı fikri son derece mantıklı.

Daha önceki makalelerinden edindiğim bilgilere göre de görüşleri şahsen mantıklı buldum. Sizin fikrinizi de bu makale altında paylaşmanızı istiyorum.

Karamarak ve Anafiel bunu beğendi.
  2. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Buna bende inanıyorum. Olması muhtemel

3. Bir sinyal alırsak buna karşılık vermememiz gerektiğini söylemesi iyi olmuş. İçimizdeki düşmanlık dünyayı yeterince yaşanmaz kılıyor. Bir de uzaylılar müdahil olmasınlar mümkünse.

Sinyalleri umursamıyorum. Bizim ayarımızda, bizim türümüze yakın bir uzaylı ırkı olduğundan şüpheliyim.

Ben çok daha gelişmiş, telepatik, belki bizim varsaydığımız karanlık maddeyi çoktan keşfetmiş, karanlık enerjiyi kullanabilen, daha da fazlasını yapabilen, kısacası burayı hiç umursamayan varlıklar olabileceğini düşünüyorum.

Yani olmalı bence. Kim ne yapsın buradaki basit, zavallı yaratıkları?

Belki dünyayı gözümüzde çok büyütüyoruz. Dünyayı bir bilgisayar gibi düşünelim. Belki fi tarihinden kalmış 16 bit 4 mhz işlemcili bir bilgisayardır kendisi. Yapabileceği şeyler bellidir, sınırı bellidir. (içindeki madenler, elementler belli.) Onların gezegenine göre çöpten hallicedir belki.

Dahası adamların gerçekliği farklı olabilir. Biz karıncaları umursamıyoruz. Onların sasyal hayatları ve toplumsal düzenleri umurumuzda değil. Kolonideki kraliçe karınca ne alemde kimle fingirdiyor filan merak etmiyoruz.

İşte onlar da etmiyor... olabilir.

4. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Benim de hep aklıma gelen birşeydi. Ama sesli söylersem komik olur diyordum. Ünlü bir bilim adamı söyleyince öyle olmuyor tabi.

5. Slipknot

Slipknot Administratör

Mantıklı olaylar neden komik olsun ki :) Gerçi insanların hatası, senin değil.

6. Dünyanın sağladığı yaşam koşulları uzaydan seyahat edecek kadar gelişmiş o uygarlığın 'da bizim yaşam koşulların'da veya baya benzer yaşam koşulları olan bir uygarlık olmalı ...
    var olduklarını varsayalım kolayca gelebiliyorlarsa gelirlerdi şimdiye ,bizimkilerde gidebilselerdi oraya giderlerdi işkale ,veya varlardı gerek duymuyorlardı , ama artık kendilerinde bardak taşmaya başladı dünyaya göz dikiyorlar gibi akla bir sürü soru işaretleri geliyor ...
    çok uyaz bilimleri meraklısı yüksek fizik mühendisi bi arkadaşımla'da konuşuyoruz Stephen Hawking'in iddialarını, söylediklerinin içince çok doğrularda var fakat çokta somut verilere dayanmayan dünyanın geleceğine yönelik sıksık iddialı kehanetler'de bulunuyor ona göre'de .